Summer School 2023

Αγαπητοί Φοιτητές,

Με μεγάλη χαρά, σας καλωσορίζουμε στο Summer School 2023, που διοργανώνεται στο πλαίσιο της κοινής δράσης του Εργαστηρίου Κοινοτικής Νοσηλευτικής, του Εργαστηρίου Εκπαίδευσης και Έρευνας στη Φροντίδα Τραύματος και Ασφάλεια Ασθενή και του Εργαστηρίου Υπολογιστικής Νοημοσύνης και Πληροφορικής της Υγείας. Για δεύτερη συνεχή χρονιά θέτουμε ως θεματική επικέντρωσης την εκπαίδευση των φοιτητών, πέρα από βασικές κλινικές δεξιότητες, σε δεξιότητες απαραίτητες, τόσο για την καθημερινή νοσηλευτική πρακτική, όσο και για παροχή επείγουσας φροντίδας υγείας. Η θεματολογία είναι μεγάλη και αφορά τη χειρουργική και επείγουσα νοσηλευτική, τη νοσηλευτική ψυχικής υγείας, αλλά και τη βιοστατιστική και επιστήμη των δεδομένων υγείας. Το επιστημονικό πρόγραμμα αποτελείται από ομιλίες, hands-on workshops, βιωματικά σεμινάρια και mentoring sessions από διακεκριμένους προσκεκλημένους εκπαιδευτές από την Ελλάδα και το εξωτερικό.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και περιλαμβάνει την παρακολούθηση των θεωρητικών διαλέξεων και εκτεταμένη πρακτική εκπαίδευση σε ειδικά προπλάσματα και στο λογισμικό IBM SPSS Statistics 29.0. Σας ευχαριστούμε όλους για ακόμη μία φορά!

Εκ μέρους των Διευθυντών Ιωάννα Β. Παπαθανασίου

Πρόεδρος του Τμήματος Νοσηλευτικής του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας